Değerli Velim;

Okul öncesi eğitimi tesadüflere bırakılmayacak kadar ciddi, kaliteli, bilimsel ve sistematik organizasyon gerektiren bir hizmettir. Bu dönem, tüm eğitim yıllarının en can alıcı ve en önemli basamağıdır.
Özel Deniz Yıldızı Anaokulu’na gelen öğrenciler karar verme yetilerini geliştirirken kendi hayatlarını şekillendirmeyi, çizilmiş yollarda yürümek kadar, kendi yollarını çizip kendi izlerini bırakmayı öğrenirler. Oyun oynarken eğlenerek, dokunarak, tadarak, anlayarak, gezerek, görerek, yaparak ve yaşayarak keşfetmenin tadını çıkarırlar.
Okulumuz; altın çağ olarak tanımladığımız bu önemli dönemde, çocuklarımızın Atatürk ilkeleri doğrultusunda, kendine güveni olan, bağımsız, yaratıcı, hayal gücü yüksek, akıl yürütme yeteneğine sahip, özgür ve özgün düşünebilen, evrensel ve toplumsal değerlerin farkındalığında olan bireyler olarak yetişmelerinde büyük rol oynayacaktır.

Okul öncesi dönemde çocukların deneyimledikleri ve öğrendikleri her şeyin, gelecekteki eğitim hayatlarını önemli ölçüde etkilediği ve yaşantılarına önemli bir yapı taşı oluşturduğunu düşüncesi ile bizler de çocuklarımızda kalıcı ve iyi izler bırakmak istiyoruz.

Hatice Öz Gençer
Özel Deniz Yıldızı Anaokulu Kurucusu